СТРУКТУРА АКАДЕМІЇ 
КЕРІВНИЦТВО::
ВЧЕНА РАДА::
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ::
ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ::
ЦЕНТР НАУКОВИХ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИХ ЕКСПЕРТИЗ::
 
НАУКА 
Пріорітетні напрями наукових досліджень::
Наукова фінансово-економічна експертиза та впровадження результатів наукових досліджень::
АСПIРАНТУРА ТА ДОКТОРАНТУРА::
 
ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНА ТА ДИСТАНЦІЙНА СИСТЕМИ 
 
ВИДАВНИЧА ДIЯЛЬНIСТЬ 
ЖУРНАЛ «ФІНАНСИ УКРАЇНИ»::
ЗБIРНИК «НАУКОВI ПРАЦI НДФI»::
ЕЛЕКТРОННІ ВИДАННЯ::
ДРУКОВАНІ ВИДАННЯ::
 
ІНФОРМАЦІЯ 
Історія Академії::
Співробітництво з Національним фондом досліджень України::
Закон України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"::
Нормативна база Академії::
Публічна інформація::
 
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ 
 
ДЕРЖАВНІ ЗАКУПІВЛІ 
 
Cooperation within ICGFM and ISAR UNCTAD 
 
ВНУТРІШНІЙ АУДИТ 
 
 
 
 
 
 Вiдвiдувачiв:  5372083
 
 
   

ПРАЦІВНИКИ АКАДЕМІЇ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ В УРОЧИСТОМУ ЗІБРАННІ УСПП З НАГОДИ ДНЯ ПІДПРИЄМЦЯ.

Президент Академії Тетяна Єфименко, завідувач центру наукових фінансово-економічних експертиз Світлана Сороко та завідувач відділу фіскальної політики та податкового регулювання Людмила Олейнікова 30 серпня 2019 року, на запрошення Президента Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха, відвідали урочисте зібрання з нагоди Дня підприємця. Серед гостей заходу були представники бізнесу, делегація УСПП-Чехія, Президент Торгово-промислової палати України тощо. Окрім нагородження окремих представників ділової спільноти, на зібранні обговорювали основні проблеми в сфері ведення бізнесу та розвитку бізнеса, а також нові ініціативи Уряду і Президента України В. Зеленського щодо оподаткування, боротьби із корупцією, цифровізацією державного управління.

В підприємницькому середовищі пріоритетами в найближчий перспективі визначено налагодження комунікацій із новою владою, долучення до законотворчих ініціатив щодо промислової політики і оподаткування, участь в формуванні промислово-економічної стратегії країни.

На знімку: Президент УСПП А. Кінах відкриває урочисте зібрання на честь Дня підприємця.

На знімку: Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Ю. Дроговоз та завідувач відділу фіскальної політики та податкового регулювання Л. Олейнікова.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

30 серпня 2019 року
ПРЕЗИДЕНТ АКАДЕМІЇ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ, АКАДЕМІК НАН УКРАЇНИ, Д.Е.Н., ПРОФЕСОР ТЕТЯНА ЄФИМЕНКО ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ПОЛІТИЧНОМУ ФОРУМІ ВИСОКОГО РІВНЯ (HIGH LEVEL POLICY FORUM, HLPF), ПРИСВЯЧЕНОМУ МІЖНАРОДНІЙ КООРДИНАЦІЇ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВАМИ – ЧЛЕНАМИ ООН ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ.

15 липня 2019 року в рамках політичного форуму вищого рівня в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку відбулася конференція UNCTAD-ISAR з питань оцінювання внеску приватного сектору в досягнення цілей стійкого розвитку (ЦСР).

Україну на форумі представляли президент Державної установи «Академія фінансового управління», академік НАН України, доктор економічних наук, професор Т.І. Єфименко та головний науковий співробітник відділу державних фінансів Академії, завідувач кафедри фінансів Харківського державного університету харчування та торгівлі, доктор економічних наук, професор А.С. Крутова. Обговорювалися найактуальніші питання імплементації показників досягнення ЦСР у практику звітування компаній.

На знімку: Тетяна Єфименко – президент Академії фінансового управління, Тетяна Крилова – голова підприємницького напряму UNCTAD, Мігель Анхел Муар – міністр планування (Гватемала), Марія Рія Нояна-Мокабане – топ-менеджер Міністерства торгівлі і промисловості (Південна Африка), Шанталь Лайн Карпентьє – керівник нью-йоркського офісу UNCTAD.

На знімку: академік НАН України Тетяна Єфименко.

Президент Академії фінансового управління Т. І. Єфименко виступила з доповіддю на тему: «Вимірювання внеску приватного сектору до реалізації ЦСР на основі ключових показників ЦСР UNSTAD».

Представники країн − учасниць форуму презентували досвід звітування щодо досягнень ЦСР та сформулювали ключові аспекти подальшої співпраці у цьому напрямку. Напрацьовані в ході дискусійного обговорення підходи мають сприяти поєднанню зусиль міжнародної спільноти у контексті досягнення ЦСР до 2030 року як на національному, так і на планетарному рівні та забезпеченню зростання індексу щастя населення всього світу.

Під час робочих консультацій представників України з експертами у сфері корпоративної звітності та членами UNCTAD ISAR щодо подальшої співпраці у 2019–2020 роках досягнуто домовленостей щодо необхідності координації положень міжнародних документів, які видаються ООН, із директивними документами ЄС із питань порядку денного; на робочому рівні прийнято пропозиції Академії фінансового управління стосовно необхідності порівняння досліджень з обговорюваних питань, здійснених різними країнами – членами ООН..

На знімку: учасники конференції.

У контексті підведення підсумків виконання Академією огляду звітності Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», а також пропозицій учасників заходу обговорено проект порядку денного роботи 36-ї сесії Міжурядової робочої групи експертів з міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та звітності Конференції ООН з торгівлі та розвитку, що відбудеться 29 жовтня – 1 листопада 2019 року. Керівними особами UNCTAD висловлено зацікавленість в участі представників Академії фінансового управління в роботі зазначеної сесії з представленням доповіді у форматі результатів наукових досліджень Академії.

На знімку: під час робочої дискусії

Медіа-центр
Академії фінансового управління

17 липня 2019 року
АКАДЕМІЯ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ ДОЛУЧИЛАСЬ ДО ОБГОВОРЕННЯ ПИТАНЬ ФІНАНСОВОЇ ІНКЛЮЗІЇ ЯК ДРАЙВЕРУ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ.

Віце-президент Академії, д. е. н., професор Олександр Любіч взяв участь у роботі ІІ міжнародного форуму "Форум з фінансової інклюзії. Нікого за бортом", який відбувся 12 червня 2019 року в київському інноваційному парку UNIT.City.

Організатори форуму: Національний банк України, проект USAID "Трансформація фінансового сектору" та компанії Mastercard і Visa. Ця подія об’єднала спікерів із Австралії, Велико,ританії, Індії, Кенії, Норвегії, Польщі, США, Туреччини та понад 300 гостей форуму – посадовців, бізнесменів, експертів, освітян, громадських діячів.

Форум є платформою для дискусії щодо доступності фінансових послуг в Україні, а також обміну ідеями зі співробітництва держави, бізнесу і неурядових організацій та формування спільного бачення шляхів підвищення фінансової залученості українців.

Національний банк України визначив фінансову інклюзію однією зі своїх стратегічних цілей. Фінансова інклюзія – створення умов для залучення всіх сегментів населення та бізнесу до користування різноманітними фінансовими послугами, які доступні за інфраструктурою та ціною, офіційно врегульовані й відповідають потребам населення з метою стимулювання економічного зростання країни та зменшення соціальної нерівності в суспільстві.

OECD/INFE визначає фінансову інклюзію як процес просування доступного, вчасного та повноцінного доступу до широкого спектра фінансових продуктів і послуг, поширення їх використання серед усіх прошарків суспільства через упровадження наявних та інноваційних підходів включно з фінансовою обізнаністю та освітою з метою просування як фінансового добробуту, так і економічної та соціальної інклюзії.

Модератори форуму:

- Андрій Куликов, журналіст, співзасновник "Громадського радіо";

- Рольф Берндт, адміністративний директор з фінансів, конкуренції та світових інноваційних практик Міжнародної фінансової корпорації (Група Світового банку).

На знімку (зліва направо): А. Куликов та Р. Берндт.

Форум розпочався зверненням до учасників від Її Королівської Величності Максими, Королеви-консорт Нідерландів, яка є Спеціальною уповноваженою Генерального секретаря ООН з питань фінансової інклюзії задля розвитку, Почесною меценаткою Глобального партнерства за фінансову інклюзію «Великої двадцятки», а також Почесною головою Голландської платформи з фінансової грамотності «MoneyWise».

Довідково: MoneyWise – це цифрове видання про особисті фінанси, метою якого є створення цінного контенту, який допомагає людям приймати правильні рішення і рухатися вперед.

"На світовому рівні ми спостерігаємо, як творці політики і приватний сектор сприяють швидкому прогресу через використання можливостей цифрових технологій і пошук спільних рішень. Я звертаюся до всіх зацікавлених сторін, як з державного, такі з приватного секторів, із закликом співпрацювати задля пошуку шляхів посилення економічного зростання в Україні та за кордоном і покращання фінансового життя кожного", – зазначила Її Королівська Величність Максима, Королева-консорт Нідерландів у своєму письмовому зверненні до учасників форуму. Звернення зачитав посол Королівства Нідерланди в Україні пан Едуард Хукс.

Разом із Королевою Максимою з привітальним словом до учасників форуму звернулась Cюзан К. Фрітц, директор Регіональної місії USAID в Україні та Білорусі. "Розвиток фінансового сектору – це не просто результат економічного зростання; розвиток фінансового сектору сприяє економічному зростанню. Для досягнення сталого економічного зростання Україні потрібний добре розвинутий та інклюзивний фінансовий сектор", – наголосила Сюзан К. Фрітц.

На знімку (зліва направо): Е. Хукс та С. Фрітц.

Голова Національного банку України Яків Смолій виступив із основною доповіддю форуму.

«Економіка – це ми: як залученість громадян у фінансовий сектор змінює загальний добробут».

На знімку: Я. Смолій.

"Фінансова інклюзія примножує можливості українців. Доступ до кредитів сприяє підприємництву, а доступ до страхування створює "подушку безпеки". На макрорівні це спроможність країни протидіяти кризовим явищам. А для кожного українця – можливість бути готовим до швидких змін та непередбачуваних обставин, якими так сильно сповнене життя нашої країни в останні два десятиліття", – зробив акцент на позитивних результатах від підвищення фінансової доступності Яків Смолій.

На форумі відбулися тематичні дискусії.

Фінансова інклюзія: світові тенденції та практики

Рівень фінансової інклюзії у світі стрімко зростає, але успіхи окремих країн різняться. Щоб національна стратегія справді запрацювала, надзвичайно важливо враховувати глобальні тенденції, а також спиратися на позитивний досвід міжнародних структур, залучених до досліджень та впровадження програм з фінансової інклюзії.

"Ключовим фактором успіху в залученні людей до фінансової системи є співпраця бізнесу та держави. Сьогодні безготівкова інфраструктура в країні стрімко розвивається, а реалізовані у партнерстві рішення smart city – з інтеграції платежів у міську інфраструктуру – часто стають драйверами безготівкового стилю життя. Ми бачимо великий потенціал для розвитку безготівкової економіки у впровадженні digital-рішень. За дослідженням Mastercard Digitalization Trust Survey 2019, українці дуже відкриті до інновацій і навіть випереджають у цьому багато європейських країн: 87 % наших співгромадян хочуть платити смартфоном, 58 % української аудиторії вже користуються платіжними додатками, що є одним із найвищих показників у Європі. Ми активно працюємо над упровадженням технологічних рішень, які стимулюватимуть ще більше українців надавати перевагу безготівковим платежам і включатися у фінансову систему", – підкреслила Інга Андрєєва, генеральний директор Mastercard в Україні та Молдові.

На знімку: виступ І. Андрєєвої.

Загальний доступ і користування фінансовими послугами: чия відповідальність?

Щоб досягти фінансової інклюзії, потрібні продуманий та погоджений підхід до виявлення проблем і можливостей, використання зв’язків у фінансових та нефінансових сферах, а також координація дій широкого кола стейкхолдерів. Фінансове "включення" можливе за умови, що всі державні органи застосуватимуть підхід до регулювання фінансової сфери, який би дав фінансовим установам більше свободи впроваджувати інновації й орієнтуватися на сегменти громадян із недостатнім рівнем фінансового обслуговування.

"Довіра – важливий фактор у користуванні фінансовими сервісами. Для посилення довіри та підвищення фінансової інклюзії Національний банк встановлює нові стандарти захисту прав споживачів фінпослуг. Ми починаємо запроваджувати нове регулювання. Три основні кроки для його реалізації: розробляємо нове регулювання відносин «клієнт – провайдер фінпослуг»; створюємо в НБУ окремий підрозділ, якій опікуватиметься саме зверненнями громадян, а також запускаємо Call-center та Єдиний центр прийому громадян, щоб вони могли оперативно отримувати відповіді на свої питання", – розповів заступник Голови Національного банку Роман Борисенко.

На знімку (зліва направо): Р. Борисенко, Н. Бондаренко, В. Платонова.

Фінансова грамотність: допомагаючи українцям тримати власні фінанси під контролем

"Національні стратегії з фінансової грамотності впроваджуються вже у понад 50 країнах світу. Результативність національного підходу не викликає сумнівів: серед країн, що першими впорядкували свої заходи на базі стратегії, найбільше країн – лідерів за рівнем фінансової грамотності. В Україні на спільну для усього фінансового сектору стратегію фінансової грамотності учасники ринку чекали давно. Зараз на базі потужного фундаменту напрацювань останніх п’яти років Національний банк як лідер реформ фінансового сектору серед держорганів презентує своє бачення майбутнього. Найважливіше: стратегія покликана дати українцям конкретні вміння та навички для успішного фінансового життя та індивідуальної фінансової стабільності", – наголосила директор Департаменту комунікацій Національного банку Наталія Бондаренко.

Бізнес та інновації: тандем уряду й галузі

Нові технології та інновації на зразок мобільних фінансових рішень уже довели свою ефективність як каталізатора фінансової інклюзії у світі, але створити універсальне рішення неможливо. Потрібно знайти рівновагу між розв’язанням локальних проблем, сприянням інноваціям, управлінням ризиками та захистом споживачів. А це вимагає глибшої співпраці широкого кола стейкхолдерів – уряду, бізнесу, банків і фінтех-компаній.

"Згідно з дослідженнями Світового банку, третина населення України залишається поза фінансовою системою. Якщо говорити про економічно активну частину населення з огляду на сферу діяльності Visa, то ми відзначаємо три ключових тренди, які сприяють зростанню фінансової грамотності. По-перше, це вплив бар’єрів у використанні безготівкових платежів на рівень фінансової грамотності, наприклад, пов’язаних із безпекою. По-друге, доступність безготівкових платежів – можливість сплачувати безконтактно в транспорті формує звичку та сприяє загальному зростанню безконтактних платежів. І, по-третє, якість взаємодії та функціональність онлайн- і мобільного банкінгу та інформації, яку отримує споживач від банку-емітента", – зазначила Віра Платонова, старший віце-президент, голова регіону СНД та Південно-Східної Європи компанії Visa.

Під час форуму Національний банк оголосив свої плани щодо посилення роботи із захисту прав споживачів, а також представив ринку бачення стратегії фінансової грамотності. Задля захисту прав споживачів фінансових послуг у НБУ створюється спеціальний підрозділ, що буде опікуватись цими питаннями. Це дасть можливість: регулювати систему розкриття інформації про фінансові продукти та послуги; сприяти інформаційній прозорості; зменшити кількість непорозумінь між фінустановами; навчити фінансовий сектор реагувати на питання та зауваження клієнтів; збільшити довіру до фінсектору.

Довідково. Інформація про Форум: https://finclusion.bank.gov.ua/

На знімках: робочі моменти Форуму.

На форумі було обговорено питання розширення співпраці вчених ДННУ «Академія фінансового управління» з представниками закордонних посольств, Національного банку України, банківської спільноти та наукових кіл.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

10 липня 2019 року
АКАДЕМІЯ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ НАЛАГОДЖУЄ СПІВПРАЦЮ З ВІДЕНСЬКІМ ІНСТИТУТОМ МІЖНАРОДНИХ ЕКОНОМІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ.

Провідний науковий співробітник відділу управління проектами розвитку державних фінансів НДФІ ДННУ «Академія фінансового управління», д. е. н. Тетяна Петрівна Богдан 27 червня 2019 р. на запрошення Віденського інституту міжнародних економічних досліджень (Австрія) провела спеціалізований семінар з проблемних питань економічного розвитку України та подальших перспектив нашої країни..

На семінар були запрошені дослідники, експерти і викладачі, які працюють у м. Відні та займаються проблемами перехідних економік і питаннями економічного співробітництва з Україною.

Т. П. Богдан виступила з доповіддю «Українська економіка в 2018–2019 рр.: повільне відновлення та накопичення ризиків», а також відповіла на запитання учасників семінару, які стосувалися подальших вітчизняної перспектив економіки, можливих змін економічної політики після виборів Президента та Верховної Ради України, а також проблем з імплементацією Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

На знімку: Тетяна Богдан

У доповіді Т. П. Богдан зупинилася на питаннях рушійних сил економічного відновлення з боку попиту та пропозиції, структурних змін в економіці та трудовій міграції. Доповідач загострила увагу на проблемах деіндустріалізації, накопичення зовнішніх дисбалансів, демонетизації економіки і кредитного колапсу. Аналізуючи динаміку основних фіскальних агрегатів України у міжнародному контексті й часовому вимірі, Т. П. Богдан зробила висновок про необхідність продовження фіскальної консолідації та усунення основних диспропорцій державних фінансів України.

На знімках: робочі моменти зборів

Інформація про проведений захід на сайті Віденського інституту міжнародних економічних досліджень (включаючи презентацію Т. П. Богдан) розміщена за посиланням: https://wiiw.ac.at/ukraine-s-economy-in-2018-2019-slow-recovery-and-build-up-of-risks-e-437.html

Медіа-центр
Академії фінансового управління

01 липня 2019 року
PRESIDENT OF THE ACADEMY OF FINANCIAL MANAGEMENT, NASU ACADEMICIAN, DR. SC. (ECONOMICS), PROFESSOR TETIANA IEFYMENKO PARTICIPATES IN THE WORK OF THE CONFERENCES.

At the invitation of the International Consortium on Governmental Financial Management (ICGFM), Tatiana Iefymenko, President of the SESE “Academy of Financial Management”, represented the Academy, which is an organizational member of this organization, during the 33rd Annual International Training Conference. Public Financial Management in a Changing World and at the ICGFM Board of Directors Meeting, held on May 12-17 in Miami (US).

Tatiana Iefymenko spoke at the conference on the topic: "The European Context for Improving Sustainable Development Finance Institutions", and also took part in discussions on the world best practices for legislative introduction of medium-term budget planning and their implementation in Ukraine in the context of meeting the Sustainable Development Goals.

The ICGFM board sent a letter of support for joint activities with the Academy within the updated Memorandum of Cooperation to the address of the Ministry of Education and Science of Ukraine.

At the invitation of the John F. Kennedy School of Government (Harvard Kennedy School), USA, Tetiana Iefymenko, President of the SESE “Academy of Financial Management”, represented the Academy at the III International Tax Policy Conference, which took place from May 22-24 in Dublin (Ireland).

During the conference, communications were established with representatives of Ireland, Poland and Canada on the exchange of information on the globalization of tax policy, taking into account the increasing risks of tax evasion due to increased financial flows through offshore zones, as well as the possible use of unpaid taxes in money laundering schemes. It was discussed and agreed with the authorized persons from the EU and the ASH CENTER of the Harvard Kennedy School on a further communication format regarding consultations on further changes in the tax legislation of Ukraine, in particular regarding the use of benefits and preferences in the higher education sector, according to the State Finance Management Strategy of Ukraine for 2017- 2020.

With the consent of the Conference organizers, its materials will be discussed at the Academic Council of the Academy.

At the invitation of the Harvard Kennedy School, the Academy President Tetiana Iefymenko, as part of a delegation from Ukraine, took part in the "Security in the Black Sea Region. Shared Challenges, Sustainable Future" Program, SBSR, under the aegis of the Presidential Administration of Romania, in partnership with Harvard University (USA) and the National Intelligence University (NIU-US). On June 11-12, Constanta (Romania) hosted a forum on the theme: "A New Great Game – Connecting the Black Sea and the Balkans" ("The Black Sea and Balkans Security Forum").

This year, the SBSR Program was held in parallel with the Black Sea and Balkan Security Forum (June 12-14), successfully bringing together politicians, practitioners, scientists from 12 countries of the world, as well as high-ranking officials and experts from the EU and NATO, including representatives of supranational bodies of these organizations.

As part of the SBSR Program, Tetiana Ivanovna Iefymenko, together with the state expert of the Security Service of Ukraine, made a presentation on the topic "Countering destabilization processes in the economic space of the Black Sea Economic Cooperation Organization states".

The Forum received proposals from the Academy for drafting final documents on the formation of a coherent response to the social, economic, political and cultural challenges that the countries of the Black Sea region, including Ukraine, and the Balkans are facing in order to provide opportunities for joint growth and development.

The Academy of Financial Management Media Center

20 JUNE 2019
ПРЕЗИДЕНТ АКАДЕМІЇ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ, АКАДЕМІК НАН УКРАЇНИ, Д.Е.Н., ПРОФЕСОР ТЕТЯНА ЄФИМЕНКО ВЗЯЛА УЧАСТЬ У РОБОТІ МІЖНАРОДНОЇ ПРОГРАМИ “БЕЗПЕКА В ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГІОНІ: СПІЛЬНІ ВИКЛИКИ, СТІЙКЕ МАЙБУТНЄ” (SBSR).

11−12 червня в м. Константа (Румунія) відбувся форум на тему: “Нова велика гра – з’єднуємо Чорне море з Балканами” (“Black Sea and Balkans Security Forum”).

На запрошення Harvard Kennedy School від 8 квітня 2019 р. президент Академії Тетяна Єфименко у складі делегації від України взяла участь у програмному заході “Безпека в Чорноморському регіоні: спільні виклики, стале майбутнє” (“Security in the Black Sea Region. Shared challenges, sustainable future” Program, SBSR), під егідою Адміністрації Президента Румунії в партнерстві з Гарвардським університетом (США) і Національним університетом розвідки (NIU-US).

Цього року програма SBSR пройшла паралельно з Чорноморським і Балканським безпековим форумом (12–14 червня), вдало об’єднавши політиків, практиків, науковців із 12 країн світу, а також високопоставлених офіційних осіб та експертів з ЄС і НАТО, включаючи представників наднаціональних органів цих організацій.

Розроблення оновленої стратегії європейської безпеки має на меті формування комплексу заходів, спрямованих на забезпечення запобігання всім викликам і загрозам, які виникли в другій декаді ХХІ ст. Становище, в котрому опинилась Україна у зв’язку з її геополітичним положенням, скрутною економічною ситуацією та гібридними воєнними діями з боку Російської Федерації, спонукає звернути особливу увагу на сучасні інструменти забезпечення безпеки, зокрема її фінансової й економічної складових. З огляду на зазначене, необхідно прагнути до якнайактивнішої участі в регіональних та наднаціональних структурах, чиє завдання полягає в координації спільної політики, націленої на подолання загроз соціально-економічного поступу країн Чорноморського регіону й Балкан.

Вкрай важливим є вивчення питань та участь у заходах, що стосуються оцінки поточної ситуації в Чорноморському регіоні й на Балканах із метою окреслення основних проблем, з котрими стикаються країни в цих регіонах, із точки зору безпеки, стабільності та сталого партнерства. Ідеться про створення умов для кращого розуміння змін щодо безпеки, соціальної й економічної ситуації, проведення колективного аналізу та розроблення політичних рекомендацій для урядів.

У рамках програми SBSR Тетяна Іванівна Єфименко спільно з державним експертом Служби безпеки України виступила з доповіддю на тему: “Протидія процесам дестабілізації в економічному просторі держав Організації Чорноморського економічного співробітництва”.

На адресу Форуму було передано пропозиції Академії для складання заключних документів щодо формування узгодженої відповіді на соціальні, економічні, політичні, культурні виклики, яких зазнають країни Чорноморського регіону, в тому числі Україна, та Балкани, з метою забезпечення можливостей для спільного зростання й розвитку.

На знімку: учасники Міжнародної програми “Безпека в Чорноморському регіоні: загальні виклики, стале майбутнє”.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

18 червня 2019 року
ПРЕЗИДЕНТ АКАДЕМІЇ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ, АКАДЕМІК НАН УКРАЇНИ, Д.Е.Н., ПРОФЕСОР ТЕТЯНА ЄФИМЕНКО ВЗЯЛА УЧАСТЬ У РОБОТІ ІІІ КОНФЕРЕНЦІЇ З ПИТАНЬ З ГЛОБАЛЬНОЇ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІТИКИ.

22−24 травня у м. Дубліні (Ірландія) відбулася ІІІ Конференція з питань глобальної податкової політики.

На запрошення Гарвардської вищої школи державного управління, США (Harvard Kennedy School) президент ДННУ “Академія фінансового управління” Тетяна Єфименко представляла Академію під час роботи ІІІ Конференції з питань глобальної податкової політики.

Разом із фахівцями високого рівня Ірландського податкового інституту та провідних університетів і міжнародних організацій Тетяна Іванівна взяла участь у дискусії щодо впливу нової політики президента США Д. Трампа, спрямованої на захист національних товаровиробників, а також пов’язаних майбутніх змін у податковому законодавстві ЄС.

Під час конференції встановлено комунікації з представниками Ірландії, Польщі й Канади в питаннях обміну інформацією щодо глобалізації податкової політики з урахуванням посилення ризиків ухилення від сплати податків унаслідок зростання фінансових потоків через офшорні зони, а також імовірного застосування несплачених податків у схемах відмивання брудних грошей.

Учасники конференції скористалися нагодою обмінятися досвідом з найважливіших питань, пов’язаних із імплементацією Угоди про асоціацію з Європейським Союзом України та держав, що входять до складу Східноєвропейського партнерства, в частині зменшення обсягів тіньового сектору економіки, а також перспектив удосконалення податкового законодавства з точки зору його відповідності європейським нормам і правилам.

Було обговорено й погоджено з уповноваженими особами із країн ЄС та ASH CENTER Harvard Kennedy School подальший формат комунікацій стосовно консультацій про подальші зміни в податковому законодавстві України, зокрема щодо використання пільг та преференцій у секторі вищої освіти, згідно зі Стратегією управління державними фінансами України на 2017–2020 роки.

З відома організаторів конференції її матеріали буде обговорено на вченій раді Академії з метою вдосконалення: підготовки пропозицій у контексті застосування міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності при визначенні бази оподаткування непрямих податків, а також податку на прибуток підприємств чи податку на виведений капітал; обґрунтування напрямів подальшого реформування фіскального законодавства з урахуванням завдань сталого розвитку країн із транзитивними економіками, зокрема в частині стимулювання інновацій у сфері освіти і науки; пропозицій щодо впровадження найкращої практики в країнах ЄС щодо заходів із підтримки стійкості та адаптації до структурних реформ у економіці в контексті євроінтеграційних процесів у середньостроковій перспективі з використанням директивних настанов у частині створення єдиних баз даних, втілення Плану BEPS, який передбачає протидію тіньовому сектору економіки, боротьбу з ухиленням від сплати податків через використання офшорних зон.

На знімку: Тетяна Єфименко з керівництвом Податкової адміністрації Ірландії.

На знімку: Тетяна Єфименко з колегами із Середньої Азії.

На знімку: Тетяна Єфименко та професор Джей Розенгард.

Медіа-центр
Академії фінансового управління

28 травня 2019 року
ПРЕЗИДЕНТ АКАДЕМІЇ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ, АКАДЕМІК НАН УКРАЇНИ, Д.Е.Н., ПРОФЕСОР ТЕТЯНА ЄФИМЕНКО ВЗЯЛА УЧАСТЬ У РОБОТІ КОНФЕРЕНЦІЇ “УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНИМИ ФІНАНСАМИ У СВІТІ, ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ” ТА НА ЗАСІДАННІ РАДИ ДИРЕКТОРІВ ICGFM

12−17 травня у м. Маямі (Сполучені Штати Америки) відбулася 33-я навчальна конференція “Управління державними фінансами у світі, що змінюється.

На запрошення Міжнародного консорціуму з управління державними фінансами (ICGFM) президент ДННУ “Академія фінансового управління” Тетяна Єфименко представляла Академію, що є організаційним членом цієї організації, під час роботи 33-ї навчальної конференції “Управління державними фінансами у світі, що змінюється” та на засіданні Ради директорів ICGFM.

Тетяну Єфименко переобрано членом Ради директорів ICGFM терміном до кінця 2020 р. У рамках виконання своїх повноважень у складі цієї шанованої міжнародної організації та на особисте запрошення її керівництва президент Академії взяла участь у обговореннях і голосуванні з питань порядку денного роботи Консорціуму.

Участь у щорічному засіданні Ради директорів ICGFM і в 33-й навчальній конференції важлива для чіткішого визначення шляхів формування інституційного механізму координації відповідних реформ із одночасним підвищенням транспарентності, достовірності даних і поліпшенням адаптивності до мінливих умов сучасного глобалізованого фінансового середовища та їх впливу на вітчизняну систему управління державними фінансами.

Тетяна Єфименко виступила на конференції з доповіддю на тему: “Європейський контекст удосконалення інститутів фінансування сталого розвитку”, а також взяла участь у дискусіях щодо найкращих світових практик законодавчого запровадження середньострокового бюджетного планування та втілення їх в Україні в контексті реалізації Цілей сталого розвитку.

Беручи участь у конференції, Тетяна Єфименко мала на меті обмін досвідом із найважливіших питань, пов’язаних із імплементацією угод про асоціацією з Європейським Союзом України та інших пострадянських держав. Окремо наголошувалося на тому, що в Україні як розроблення, так і ухвалення адженди щодо євроінтеграції відбувалися в умовах активної фази гібридного воєнного конфлікту, що, за оцінками європейських експертів, створювало безпрецедентну загрозу державному суверенітету.

На засіданні вченої ради Академії Тетяна Іванівна Єфименко презентувала схвалені пропозиції щодо змін до цілей Стратегічного плану ICGFM, які стосуються необхідності імплементації та координації завдань сталого розвитку країн із транзитивними економіками, зокрема у сфері підтримки заходів із формування людського капіталу, інновацій у фінансуванні освіти й науки. Також планується обговорення питання підтримки стійкості та адаптації до структурних реформ у економіці в контексті євроінтеграційних процесів у середньостроковій перспективі; підготовка пропозицій стосовно подальшого реформування бухгалтерського обліку й фінансової звітності; погодження із фахівцями ICGFM світового рівня напрямів найактуальніших для України досліджень інституційних механізмів координації реформ у сфері державних фінансів: зміни в державному управлінні фінансовими ресурсами, спрямовані на розвиток людського капіталу; посилення співпраці із зарубіжними партнерами в галузі наукових розробок, організації та проведення спільних заходів.

З боку керівництва ICGFM у межах оновленого Меморандуму про співпрацю з Академією отримано лист підтримки спільної діяльності на адресу Міністерства освіти і науки України.

На знімках: виступ Т. І. Єфименко

Медіа-центр
Академії фінансового управління

22 травня 2019 року
ЩОДО НАЦІОНАЛЬНОГО ФОРУМУ «ТРАНСФОРМАЦІЯ УКРАЇНИ», ЯКИЙ ВІДБУВСЯ 04.06.2019 Р.

Президент «Академії фінансового управління» Єфименко Тетяна Іванівна та завідувач відділу фіскальної політики та податкового регулювання Олейнікова Людмила Григорівна були запрошені Президентом УСПП Анатолієм Кінахом та прийняли участь у Національному форумі «Трансформація України», що відбувся 4 червня 2019 року. В рамках Форуму представники бізнесу, українських церков, науковці, депутати, іноземні експерти, дипломати, державні діячи і члени громадських об’єднань обговорювали комплексну стратегію трансформації Україні у відповідності із європейським вектором розвитку.

На Форумі відбулися перемовини представників Академії із Президентом УСПП Анатолієм Кінахом та дипломатом, заслуженим науковим співробітником Атлантичної Ради (США) Даніелем Фрідом щодо подальшого співробітництва та експертної участі у подальших реформах.

На знімку: Обговорення результатів Форуму з учасниками.

На знімку: Тетяна Єфименко із Даніелем Фрідом

Медіа-центр
Академії фінансового управління

05 червня 2019 року
В ДЕРЖАВНІЙ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВІЙ УСТАНОВІ «АКАДЕМІЯ ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ» ЗАВЕРШИВСЯ КОНКУРС НА ЗАМІЩЕННЯ ВАКАНТНИХ НАУКОВИХ ПОСАД.

30.05.2019 року на засіданні Вченої ради Академії затверджено рішення конкурсної комісії від 28-29.05.2019 року протокол № 1 на заміщення вакантних наукових посад Академії відповідно до Порядку проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад Державної навчально-наукової установи «Академія фінансового управління», затвердженого наказом від 14.03.2019 № 16 од та погодженого Міністерством освіти і науки України.

Інформація про переможців конкурсу

Медіа-центр
Академії фінансового управління

31 травня 2019 року 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25
©2003